O nás

 Kdo jsme a co děláme…

 

Naše rodina včelaří nepřetržitě více než 70 let a včely jsou součástí mého života již od dětství. Momentálně obhospodařujeme okolo 150 produkčních včelstev v Kersku, na Českobrodsku a Mladoboleslavsku.

Abychom Vám mohli garantovat vysokou kvalitu, prodáváme pouze to, co nám poskytla naše včelstva.

Zákazníci se k nám vrací a tak veškerou naši produkci prodáme „ze dvora“, proto nás nepotkáte na farmářských trzích.

 

Jak včelaříme

Včelaříme na rámkových mírách:

39*24

2/3 Langstroth

plodiště 4/3 Langstroth („SuperJumbo“) v systému dadant s 2/3 Langstroth medníkovými nástavky

  • začínal jsem na 39*24 a je to dobrý úl, ale na větší počty včelstev jsou plné medníkové nástavky docela těžké. Nicméně je to nejrozšířenější rámková míra v Čechách. Největší zájem o oddělky je právě na této rámkové míře. Možno kombinovat s nízkými medníkovými nástavky 39*17 nebo 39*15.
  • 2/3 Langstroth byla cesta k lehčím a levnějším medníkovým nástavkům, opět je to dobrý úl, se kterým se dobře včelaří. Variace na Langstroth jsou asi nejrozšířenější světový úl. Vzhledem k malé výšce rámku se hodí i pro „volnou stavbu“.
  • Plodiště 4/3 Langstroth („SuperJumbo“) v systému dadant s 2/3 Langstroth medníkovými nástavky. Tento systém kombinuje relativně lehké a dostupné medníkové nástavky s velkým a dobře zatepleným plodištěm (rámek 44,8*32,8 cm). Umožnuje rychlý jarní rozvoj a výrazně zjednodušuje metodiku ošetřování včelstev. Systém ideální pro ošetřování velkého množství včelstev. 

Rozumět včelám se učíte celý život. Každé včelstvo je jiné, každý rok je jiný.  

 

Oddělky

Je možné si u nás objednat kvalitní oddělky s F1 matkou. Viz záložka „Oddělky“.

 

Tepelná čerpadla a klimatizace

Pokud nevčelařím prodávám tepelná čerpadla a klimatizace ověřených značek. Pomohu s výpočtem tepelných ztrát objektů, navrhnu řešení a pomohu s dotacemi (kotlíkovky). Zajištěn záruční i pozáruční servis.

Chcete-li si ulehčit těžkou práci s topením (uhlí), být šetrnější k přírodě a své kapse (elektřina) nebo prostě jen se v létě schladit neváhejte mě kontaktovat 777 913 531.